پرچم‌داران جدید سامسونگ، گلکسی S7 و S7 Edge که گوشی‌هایی ضدآب هستند، قابلیت ویژه‌ای دارند که از سخت‌افزار این گوشی‌ها محافظت می‌کند. درگاه USB این گوشی‌ها وجود رطوبت را حس می‌کند و جلوی شارژ شدن گوشی را می‌گیرد تا آسیبی به قطعات آن وارد نشود.

این درگاه USB، هم رطوبت و هم کابل‌های غیر استاندارد را شناسایی می‌کند.

سامسونگ جدیدا گوشی‌های پرچم‌دار خودش را معرفی کرده؛ گلکسی S7 و S7 Edge که قابلیت‌های جالب توجهی دارند؛ از جمله این‌که این گوشی‌ها ضد آب هستند. در ضمن سامسونگ در دستورالعمل این گوشی‌ها تاکید کرده که وقتی گلکسی‌های جدید خیس می‌شوند، به هیچ وجه آن‌ها را به شارژ نزنید. چون برقرار کردن جریان برق در این حالت، به سخت‌افزار گوشی آسیب جدی وارد می‌کند. ولی گویا این شرکت به غیر از توصیه به کاربران‌اش، تمهیدات دیگری را هم فراهم کرده تا از این جهت به گوشی آسیبی وارد نشود و ماندگاری گوشی‌ها طولانی‌تر باشد. سامسونگ در اقدامی که انجام داده، درگاه USB گلکسی S7 و S7 Edge را با قابلیت حساسیت به رطوبت (تکنولوژی Moist Sensor) طراحی کرده است؛ به این ترتیب، درگاه USB اثرات خیسی و مرطوب بودن را تشخیص می‌دهد و به محض فهمیدن این موضوع، مانع از شارژ شدن گوشی می‌شود. به عبارتی، خودِ درگاه جلوی وارد شدن جریان برق را می‌گیرد.

سامسونگ درگاه USB گلکسی S7 و S7 Edge را با قابلیت حساسیت به رطوبت (تکنولوژی Moist Sensor) طراحی کرده است.

پس اگر کاربر از روی بی‌‌اطلاعی یا حواس‌پرتی بخواهد گلکسی خیس را به شارژ بزند، گوشی به لطف این حسگر حساس به رطوبت، اصلا شارژ نخواهد شد.‌ در این زمان یک پیغام پاپ-آپ هم روی نمایشگر ظاهر می‌شود و به کاربر خبر می‌دهد که به دلیل خیس بودن گوشی، عملیات شارژ امکان‌پذیر نیست.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.